Stres nas niszczy, ratunkiem marihuana

Stres w codziennym życiu

W dzisiejszym świecie ciężko szukać ludzi, którzy nigdy nie doświadczyli stresowych sytuacji. Większość z nas zmaga się z nimi na co dzień. Natłok pracy, nadmiar obowiązków, zepsuty samochód, brak pieniędzy – każdy ma własne powody do stresu. Jednak czy w tym całym szaleństwie zdajemy sobie sprawę z tego, jaki wpływ wywiera na nas takie życie?

 

Wpływ stresu na nasz organizm

Pierwsze objawy stresu z pozoru są całkiem niewinne. Zazwyczaj jest to fizyczne zmęczenie, problemy żołądkowe, obniżenie odporności czy bóle głowy. Niestety, wpływa on również na funkcjonowanie najważniejszej części naszego ciała. Długotrwały stres powoduje ubytek neuronów w mózgu. Ciągnie to za sobą poważne konsekwencje, takie jak depresja, problemy z koncentracją i pamięcią, stany lękowe oraz inne objawy, które w przyszłości mogą doprowadzić do zaburzeń psychicznych.

 

Marihuana w walce z stresem

Zewsząd napływają do nas informacje o kojącym nerwy działaniu marihuany, jednak różnego rodzaju badań potwierdzających tę tezę jest niewiele. Z rozstrzygnięciem tej spornej kwestii przyszli naukowcy z Chicago. Ich badania wykazały, że marihuana w odpowiednich ilościach jest w stanie zredukować stres i idące za nim skutki. Uczestnicy badań zostali dobrani na podstawie określonych wytycznych i podzieleni na trzy grupy, które w zależności od ilości spożytej marihuany, bądź jej braku, inaczej reagowali na stresowe sytuacje.

 

Dostęp do marihuany w Polsce

Jedyną dostępną i legalną formą, jest wydawana na receptę marihuana medyczna. Niestety, zdobycie recepty często graniczy z cudem. Pomimo namnażających się wciąż przykładów na pozytywne działanie marihuany, jest ona w Polsce nielegalna. Nie można jej hodować czy uprawiać, a prawo pozwala nam jedynie na kolekcjonowanie i sprzedaż jej nasion.